Skip to content

Yönetim Kurulu Mesajı

Merhaba değerli ilgililer,

Bizler, tüm disiplinlerce bir meslek olarak kabul edilen DEĞERLEME UZMANLIĞI MESLEĞİ’ni mesleğimiz olarak seçtik. Mesleğimizi ve müşterilerimizi çok önemsiyoruz. Çünkü bu mesleğin ülkemiz gayrimenkul ve sermaye piyasasına büyük katkısının olacağı inancındayız. Bu heyecan ve coşku ile bu sektörde yerimizi aldık.

Değerleme mesleği; finansal raporlamada, konut ve kurumsal finansmanda, şirketlerde birleşme, tasfiye, devir, hisse satışı ile ortaklıktan ayrılma konularında, mülkiyet transferlerinde, istimlak, miras, vergi yükümlülüğü konularında, yatırım projelerinde, kentsel dönüşüm projelerinde, sigorta işlemlerinde son derece önem arz etmektedir. Değerleme mesleğinin yüksek ahlak standartlarına sahip, sektör hakkında yeterli bilgisi ve yetkinliği olan kişilere ait bir meslek olduğunu düşünmekteyiz. Bizler bu önemi hissederek, bu sorumluluğu üstlendik. Ulusal ve uluslararası düzeyde mesleğimizi en üst seviyede temsil etmeye karar verdik. Şirketimiz, Sermaye Piyasası Mevzuatı Çerçevesinde Sermaye Piyasası Kurulu’ndan alınan lisansla çalışmak üzere kurulmuştur. Hissedarları sektörün içinden, konularında uzmanlık sertifikası sahibi ve tecrübeli kişilerdir.

Bu görevi üstlenirken; sektörle ilgili tüm kişi ve kurumlarla ilişkiye geçtik. Bu sorumluluğu layiki ile yerine getirebilmek adına çok önemli tedbirler aldık. Konularında duayen olmuş kişi ve kuruluşlarla partnerlik sözleşmeleri imzaladık. Bilgi stoğumuzu genişlettik, alt yapımızı sağlam ve mükemmel kıldık, modern teçhizatlar edindik. Raporlama çeşitlerimizi ve tekniklerimizi geliştirdik. En kıymetli değer zamandır ilkesinden hareketle hızlı hizmet verebilme tedbirlerimizi aldık. Çok önemsediğimiz vizyonumuzu, misyonumuzu ve ilkelerimizi belirledik. Bunlardan kesinlikle taviz vermeme sözü verdik. Mesleki dayanışmayı bir vakurluk görerek çok sayıda meslektaşımızla diyaloğa geçtik. Bazılarından çok önemli yardımlar aldık, biz de yardımsever olmaya söz verdik. Mesleğimizin disiplinli, etik kuralları olan, standartlara saygılı ve sıkı sıkıya bağlı çalışanlardan oluşması için, mesleğin icrasında üstadlık ruhunun yaşatılması için ne gerekiyorsa yapacağımıza dair ilke kararı aldık.

Bu sitede şirketimizi, ekibimizi, faaliyet konularımızı, amaçlarımızı, işimizi nasıl yaptığımızı, sahip olduğumuz değerleri anlatmaya çalıştık. Bu bilgiler dışında merak ettiğiniz, açıklamamızı istediğiniz konularda sizleri ziyaret etmek isteriz. Ofisimizde sizleri ağırlamaktan büyük onur duyarız. Her zaman eleştiri ve katkılarınıza ihtiyaç duyduğumuzu belirtir, kendimizi yenileme konusunda sağlayacağınız katkılara şimdiden teşekkür ederiz.

Şunu da ilave etmek isteriz ki; değerleme günümüz modern yönetimlerinde yasal bir zorunluluk olmaktan çıkmış, küresel ve yüksek rekabet ortamında bir yönetim aracı olarak kullanılmaya başlanılmıştır. Şirket yönetiminizin ihtiyaç duyacağı bu modern yönetim aracını, en bağımsız, en tarafsız ve en güvenilir tarzda size sağlamayı taahhüt ediyoruz. Hepinize saygı ve sevgilerimizi sunarız.